در حالی که برای کاربردهای حرفه‌ای اداری خرید و فروش پرینتردست دوم چندان رایج نیست، برای دانشجوها، برای کسانی که به بیش از یک پرینتر احتیاج دارند و برای مصارف روزمره خانگی پرینتر استفاده شده انتخاب عاقلانه و به صرفه‌ای به نظر می‌رسد. عموما تفاوت پرینتر نو و دستگاهی که یک یا دو سال مورد استفاده قرار گرفته در تعداد صفحاتی است که در دقیقه به چاپ می‌رسد. قطعا چاپگر نو برتری‌های تکنولوژیکی دارد اما گاه این تفاوت‌ها چنان تخصصی و حرفه‌ای است که یک کاربر معمولی متوجه آن نمی‌شود و تفاوتی در کارکارد دو دستگاه نمی‌بیند.

البته امروز بازار خرید و فروش پرینتر دست دوم در مقایسه با گذشته بسیار گسترده شده است چرا که سرعت تعویض پرینترها بالا رفته و کاربران مدل‌ دستگاه‌های خود را زود به زود آپدیت می‌کنند. بنابراین گاهی مدل سال گذشته را هم با قیمت کم‌تر می‌توان خرید. بنابراین بهتر است ابتدا مدل مورد نظر بر اساس معیارها و نیازها انتخاب شود و سپس به جست‌و جوی دست‌دوم چاپگر مورد نظر پرداخته شود. البته باید در نظر داشت که کمپانی‌ها سیاست‌هایی را در پیش‌ گرفته‌اند که از گسترش بازارهای دست دوم جلوگیری کنند. برای مثال قیمت‌ کارتریج‌های مدل‌های قدیمی‌تر را بالا می‌برند تا خرید و استفاده از آنها پرهزینه شود و انتخاب دستگاه‌های جدید به صرفه‌تر به نظر برسد.


پرینتر‌های کارکرده را قبل از خرید حتما باید تست کرد. چون ممکن است نشتی کارتریج، گیر کاغذ و ایرادات رایج دیگری داشته باشند. البته پرینترهای نو هم پس از مدتی ممکن است مشکل‌آفرین ‌شوند. گاهی چاپگر دست دوم ممکن است تحت تعمیرات قرار گرفته باشد. مزیت دستگاه‌های تعمیر شده در این است که عموما برای مدتی طولانی بدون مشکلات اساسی به کار خود ادامه می‌دهند.

اگر فروشگاه دیجی استوک را برای خرید پرینتر کارکرده خود انتخاب کرده باشید تمامی پرینترها جنرال سرویس شده و نیاز به هزینه اضافه جهت راه اندازی ندارند.

گارانتی موضوع دیگری است که باید به آن توجه داشت. دستگاه‌های دست دوم بعضا گارانتی ندارند و این یکی از معایب عمده خرید پرینتر کارکرده است.

در حالیکه تمامی دستگاه های کارکرده فروشگاه استوک خبرگان عصرارتباط شامل 2 ماه گارانتی و 48 ساعت مهلت تست و مرجوع کالا می باشند.

برگرفته از سایت زومجی

ویرایش شده توسط خبرگان عصر ارتباط

پرینتر جوهرافشان یا لیزری؟
شاید اولین سوالی که برای هر خریدار پرینتر مطرح می شود این سئوال باشد. پرینترهای جوهر افشان می توانند نمودارهای رنگی و عکس های براق را چاپ کنند اما نمی...
انتخاب دستگاه حضور و غیاب مناسب
در واقع امروزه لزوم انتخاب یک دستگاه حضور و غیاب مناسب برای کنترل و مانیتورینگ رفت و آمد پرسنل، از الزامات شرکت ها ،ارگان ها و موسساتی است که با پرسنل...
پیام بگذارید