شاید اولین سوالی که برای هر خریدار پرینتر مطرح می شود اینسئوال باشد. پرینترهای جوهر افشان می توانند نمودارهای رنگی و عکس های براق را چاپکنند اما نمی توانند نوشته ها را به خوبی و خوانایی پرینترهای لیزری چاپ کنند. پرینترهایجوهر افشان بسیار کند تر از پرینترهای لیزری می باشند و هزینه مواد مصرفی آنها نیزگران قیمت است و به همین دلیل استفاده از آنها برای مصارف خانگی هنوز پیشنهاد نمیشود.

پرینترهای لیزری بیشتر مناسب مصارف اداری می باشند چون قادر بهچاپ صفحات زیاد در زمان کم هستند، هزینه مواد مصرفی آنها پایین است و دوام طولانیتری دارند. پرینترهای لیزری تک رنگ (سایه و سفید) قادرند متون را با کیفیت و دقتبسیار بالا چاپ کنند.

بنابراین اگر قرار است کتاب پرینت بگیرید یا تکالیف و گزارشاتمدرسه یا دانشگاه را چاپ کنید پرینترهای لیزری سیاه و سفید بهترین گزینه برای شمامی باشند. اما اگر هر از چندگاهی از پرینتر استفاده می کنید و دوست دارید تصاویر یاچارت های رنگی پرینت کنید بهتر است از چاپگرهای جوهر افشان استفاده کنید. با درنظر گرفتن این نکته که حتما در بازه زمانی کوتاه به عنوان مثال 5 یا 6 روز پرینترنگی داشته باشید تا هد چاپگر رنگی شما خشک نشود.

در پایان این مطلب توصیه می کنیم قبل از خرید چاپگر، کیفیت رنگهای خروجی، سرعت چاپ هر برگ و وضوح چاپ را از نزدیک مشاهده کنید.

برگرفته از سایت zoomit

ویرایش شده توسط خبرگان عصر ارتباط

آشنایی با سنسورهای اثرانگشت
اگر بخواهیم به زبان امنیت اطلاعات بگوییم، هر انسانی که متولد می شود همراه خود یک کارت شناسایی همیشه قابل دسترس در اختیار دارد. همه ما روی انگشتان خود ...
چاپگر دست دوم برای چه کسانی مناسب است؟
در حالی که برای کاربردهای حرفه‌ای اداری خرید و فروش پرینتر دست دوم چندان رایج نیست، برای دانشجوها، برای کسانی که به بیش از یک پرینتر احتیاج دارند و بر...
پیام بگذارید