شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی

آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی

برای مدل HP 88/940:

برای شارژ کارتریج این مدل، ابتدا باید اطلاعات چیپست کارتریج خاموش شود. برای این کار از طریق ال سی دی پرینتر، به Setup-> Preference بروید. سپس به سمت پایین رفته و اطلاعات چیپست (chip info) را انتخاب نموده و آن را خاموش کنید. یک اشکال یا باگ شناخته شده در سخت افزارهای HP و برای بعضی از پرینترهای آن وجود دارد و آن این است که از حالت sleeping یا نمایش «printing» خارج نشده و هرگز چاپ نخواهند کرد.

برای رفع این باگ، درب کارتریج را باز و بسته کنید. روش پیشنهادی دیگر آن است که کارتریج جدیدی را در پرینتر قرار داده و مجدداً خارج کنید. ممکن است کاربران سیستم عامل لینوکس امکان این کار را نداشته باشند. در این شرایط می‌بایست بروزرسانی سیستم عامل براساس آخرین نسخه انجام شود و یا نرم افزار پرینتر لینوکس از سایت HP دانلود شود.

برای مدل HP 10, 11:

شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی در این مدلها می‌توان از طریق دو روش اقدام کرد. روش نخست آن است که یک کارتریج قابل شارژ خریداری نمایید. این کارتریجهای قابل شارژ دارای چیپستی هستند که به صورت خودکار ریست می‌شود. (غیر OEM). یعنی به صورت خودکار تنظیم مجدد می شوند.

روش پیشنهادی دیگر برای شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی استفاده از یک ریست کننده چیپست است. برای پر کردن کارتریج اصلی خود می‎توانید دستورالعمل زیر را دنبال کرده و از ریست کننده برای تنظیم مجدد چیپست استفاده نمایید.

بستن سوراخ پرکننده کارتریج

پس از شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی، نوبت به بستن سوراخ پرکننده کارتریج می‌رسد. برای این کار می‌توان از پلاگین سیلیکون 4 میلی متری (SKU: AS-PLUG-4mm) و یا از یک تفنگ چسب گرم استفاده کرد. پس از مهر و موم کردن سوراخ، درپوش کارتریج را سر جای خود بگذارید. درصورت وجود هوای اضافی، می‌توانید ابتدا شیب 45 درجه به کارتریج بدهید و سپس با دقت یک سوزن را در مجرای خروج جوهر وارد نموده و هوای داخل آن را بیرون بکشید. با طی این مراحل شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی شما انجام شده است و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

آموزش تمیز کردن درام پرینتر hp
آموزش تمیز کردن درام پرینتر hp یکی از آموزش های مفید در حوزه پرینتر است که توسط اساتید واحد تعمیرات پرینتر اچ پی در نمایندگی اچ پی تدوین شده است. این ...
آموزش بررسی کدخطای 2-41 پرینتر اچ پی
یکی از خطاهای نسبتاً رایج مشاهده شده در پرینترهای اچ پی، کدخطای2-41 است. اعلام این کدخطا توسط پرینتر منجر به چاپ مجدد صفحات چاپ شده و ایجاد هزینه برای...
پیام بگذارید