تمیز کردن درام پرینتر Hp

چگونگی تمیز کردن درام پرینتر hp

درآموزش تمیز کردن درام پرینتر HP به شما یاد می دهیم که درام پرینتر خود را به خوبی تمیز کرده و کیفیت چاپ را برگردانید. باید بدانید که درام نقش بسزایی در تصویر سازی و کیفیت تصویر دارد، لذا همواره باید تمیز باشد.
برای تمیز کردن درام باید دستگاه را از برق بکشید، قاب جلوی پرینتر را باز کنید و درام را از کشوی درام بیرون بکشید. احتمالا دستگاه شما یک دسته سبز در واحد دارم دارد. با کشیدن این دسته درام به طور کامل از دستگاه خارج می شود. توصیه تعمیرکاران و تکنسین های واحد تعمیرات پرینتر این است که درام را در جایی مسطح و تمیز روی کاغذ قرار دهید. تا پراکندگی تونر موجب آلودگی هوا نشود.
 برای تمیز کردن درام از دستمال پارچه ای خشک استفاده کنید و به هیچ وجه از موادی نظیر الکل صنعتی، تینر، بنزین و … استفاده کنید. البته می توانید سطح درام را با یک سوپاپ نیز تمیز کنید. توجه کنید که هرگز درام را نشویید و آن را با اشیا نوک تیز تمیز نکنید. فراموش نکنید که سطح درام به نور حساس است و هرگز نباید در مقابل تابش نور قرار بگیرد. همچنین درام در برابر ضربه حساس است، پس آن را با احتیاط حمل و جابه جا کنید. از برخورد دست با درام هم باید خودداری شود.

چگونه کیفیت درام را تشخیص دهیم؟
درامی که کیفیت خود را از دست داده باشد، تصویری کدر و محو ارائه می دهد. در حالی که درام سالم و درامی که تعویض شده باشد، تصویری شفاف و کاملا واضح ارائه می دهد که رنگ ها در آن به خوبی نشان داده می شوند. اگر تونر بر روی فوم رولر کارتریج قرار بگیرد، باعث سیاهی در تصویر می شود و باید با استفاده از دستمال خشک آنها را تمیز کنید. در آموزش تمیز کردن درام پرینتر hp اینگونه آمده است که برای تمیز کردن درام حتما لازم نیست که درام را از کارتریج خارج کنید، می توانید آن را در حالی که در داخل کارتریج است به کمک دستمال خشک تمیز کنید.

زمان تعویض درام پرینتر hp
تشخیص زمان تعویض دارم با توجه به هشدارهایی که دستگاه به کاربر می دهد، بسیار ساده است. با این وجود هر کاربر می تواند با دقت در کیفیت سند چاپی خود، به این نتیجه برسد که باید درام پرینتر خود را تعویض یا تمیز کند. توجه داشته باشید که اگر کیفیت چاپ در پرینتر اچ پی شروع به پایین آمدن کرد و اگر رنگ جوهر پرینتر شروع به محو شدن کرد یا خطوطی در پرینت مشخص شد، باید برای تعویض درام کارتریج پرینتر اچ پی وارد عمل شوید.

9 اصل مهم برای راه اندازی کسب و کار خودتان - قسمت اول
ما در این مقاله می خواهیم شما را با نُه اصل کسب و کار آشنا کنیم تا بتوانید با رعایت آن ها در آینده به اهداف خود برسید یا دست کم بتوانید کسب و کار کوچک...
آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی
کاربران همیشگی کارتریج جوهر افشان اچ پی می‌دانند که این کارتریج، معمولاً دارای یک چیپست با شماره سریال منحصر به فرد است. مقدار جوهر موجود در یک کارتری...
پیام بگذارید