در واقع امروزه لزوم انتخاب یک دستگاه حضور و غیاب مناسب برای کنترل و مانیتورینگ رفت و آمد پرسنل، از الزامات شرکت ها ،ارگان ها و موسساتی است که با پرسنل زیادی سر و کار دارند.

این موضوع رابطه ی مستقیم با تعداد پرسنل موجود دارد به نوعی که هرچه تعداد پرسنل بیشتر باشد ضرورت استفاده از سیستم حضور و غیاب و کنترل تردد بیشتر احساس می شود. در حقیقت انتخاب یک دستگاه حضور و غیاب مناسب برای شخص یا اشخاصی که آشنایی کامل با طرز کار و تنوع آن ندارند دور از مشکل نخواهد بود.در این بخش قصد داریم شما را در انتخاب یک دستگاه حضور و غیاب مناسب راهنمایی کنیم.

کدامیک از انواع دستگاه های حضور و غیاب مورد نظر شماست ؟

دستگاه های کارت خوان

دستگاه های بیولوژیکی ( دارای حسگر اثر انگشت و شبکیه ی چشم )

دستگاه های پانچ دستی

دستگاه های کارت خوان بدین صورت عمل می کنند که چنانچه کارت مشخص و تعریف شده در محدوده ی قابل تشخیص دستگاه قرار می گیرند  بر اساس نوع تعریف و داده سازی امکان ثبت اطلاعات را فراهم می کنند. از طرفی دستگاه های حسگر اثر انگشت بر اساس الگوهای اثر انگشت که در حافظه ذخیره شده اند قابلیت شناسایی و ثبت اطلاعات را دارا می باشند.

آیا نیازمند استفاده از دستگاه های کنترل تردد هستید ؟

معمولا دستگاه های حضور و غیاب امکان کار با دستگاه های کنترل تردد را نیز در خود دارند. در این حالت، دستگاه قابلیت کنترل ورود و خروج به شرکت یا سازمان را برای شما فراهم خواهد کرد در نتیجه اطلاعات دقیق و منسجمی در مورد وضعیت کارمندان در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای این مهم شما برای هر گیت ورود و خروج نیاز به یک دستگاه کنترل تردد خواهید داشت.درواقع اینکه چه بخش هایی از سازمان و یا شرکت نیاز به کنترل در امر تردد دارد یک امر سلیقه ای است.با استفاده از ترکیب بیش از یک دستگاه کنترل تردد، میتوان دسترسی افراد را برای بخش هایی معین تعیین کرد به صورتی که بخشی از سازمان قابل دسترس و تردد برای عموم و بخش یا بخش هایی از سازمان یا شرکت صرفا برای عده ای با قابلیت دسترسی تعریف شده باشد.

تعداد پرسنل و قابلیت ثبت و کنترل تردد بر اساس تعداد نفرات

اگر تعداد پرسنل و کارمندانی که در یک زمان معین اقدام به ثبت تردد خود خواهند کرد بیش از حد معمول است،در واقع شما به دستگاهی نیاز دارید که سرعت پردازش آن بالا باشد.(به عبارتی سرعت پردازش در امر شناسایی).در برخی از دستگاه های بیولوژیکی چندین ثانیه زمان برای فرآیند تشخیص اثر انگشت نیاز است که این زمان منجر به ایجاد صف های طولانی کارمندانی که قصد ورود یا خروج را دارند، می شود.

ظرفیت دستگاه حضور و غیاب

اغلب دستگاه های حضور و غیاب  در تعداد پروفایل های قابل ذخیره سازی محدودیت دارند.چنانچه تعداد پرسنل شما زیاد است، شما باید دستگاهی را انتخاب نمایید که حافظه ذخیره سازی اطلاعات پروفایل و پرسنل آن زیاد باشد.تعداد شعب و مناطقی که برای ثبت اطلاعات تردد پرسنل در نظر گرفته اید به چه میزان است ؟

در صورتیکه شرکت یا سازمان شما دارای شعب مختلفی است که تمایل به مانیتور و ثبت تردد پرسنل کلیه شعب از دفتر مرکزی را دارید، در حقیقت شما به دستگاه یا دستگاه هایی نیاز دارید که از روش ارتباطی شبکه  یا TCP/IP بهره مند هستند. البته نرم افزاری که بتواند اطلاعات را از کلیه شعب جمع آوری نموده و در یک نرم افزار مرکزی پردازش نماید، بخش مهم دیگری از تصمیم گیری شما به حساب می آید.

برگرفته از سایت مهرپردازش

ویرایش شده توسط خبرگان عصر ارتباط

چاپگر دست دوم برای چه کسانی مناسب است؟
در حالی که برای کاربردهای حرفه‌ای اداری خرید و فروش پرینتر دست دوم چندان رایج نیست، برای دانشجوها، برای کسانی که به بیش از یک پرینتر احتیاج دارند و بر...
9 اصل مهم برای راه اندازی کسب و کار خودتان - قسمت اول
ما در این مقاله می خواهیم شما را با نُه اصل کسب و کار آشنا کنیم تا بتوانید با رعایت آن ها در آینده به اهداف خود برسید یا دست کم بتوانید کسب و کار کوچک...
پیام بگذارید